Arheoloogilised välitööd Eestis 2015

Harjumaa Muuseumis sai vaadata üht osa näitusest „Arheoloogilised välitööd Eestis 2015“. Välja on pandud Harjumaal ja Tallinnas läbi viidud välitööde kokkuvõtted. Nende hulgas on Tallinna lahes tehtud veealuse pärandi uuringud, kavandatud raudteetrassi Rail Baltic uuringud, Väike-Pakri kirikuaseme ja Kolga kloostrimõisa jäänuste arheoloogilised kaevamised ning Kõue aardeleid.

Näituse näol on tegemist Eesti arheoloogide traditsioonilise ettevõtmisega, millega tahetakse igasse Eestimaa nurka jagada teavet möödunud välitööaasta tähelepanuväärsematest arheoloogilistest avastustest. Sellistel näitustel on alati olnud ka muinsuskaitselist tegevust tutvustav ja tähtsust rõhutav eesmärk. Näitus annab ülevaate arheoloogide välitööde olulisematest tulemustest ja põnevamatest leidudest alates kiviajast kuni 19. sajandini.

Näituse on koostanud Tallinna Ülikooli arheoloogiakogude juhataja Ülle Tamla.

Tallinna Ülikooli arheoloogia teaduskogu numismaatikakogu hoidja Mauri Kiudsoo ja Muinsuskaitseameti arheoloogia vaneminspektor Nele Kangerti ülevaadet 2015. aasta huvitavamatest arheoloogilistest leidudest vaata siit