Lääne-Harju sugupuud. (2010)

Eesti Genealoogia Seltsi ja Harjumaa Muuseumi ühisnäitusel “Lääne-Harju sugupuud” antakse näpunäiteid algajatele suguvõsauurijatele ning tutvustatakse Harju-Madise, Nissi, Hageri ja Keila kihelkonna sugupuid.

Lääne-Harju sugupuude näitus on sissevaade pere- ja sugukondade põlvnemise loosse neljas Harjumaa kihelkonnas – Harju-Madisel, Nissis, Hageris ja Keilas. Tutvumiseks on väljas erinevad sugupuutabelid (kõugud, järglastabelid, perepuud), talu-, pere- ja suguvõsauurimused, vanad perekonnapildid ning kaardid. Näituse eksponaadid erinevad küll kujult ja paigutuselt, materjalilt ja kujunduselt, kuid nende autoreil on üks sarnane ning oluline ühenduslüli – nende kõigi juured on Harjumaal, olles ehk ühel või teisel viisil omavahel põimunudki.

Eksponaate on võimalik kohapeal sirvida ning lugeda, näpuga tabelites järge ajada ja uurijatele sõnumeid jätta.

Neile genealoogiahuvilistele, kes pole veel jõudnud oma suguvõsa ajaloo uurimisega alustada, pakub näitus kasulikke juhiseid ja näpunäiteid.

Näituse raames toimub Harjumaa Muuseumis Eesti Genealoogia Seltsi eestvedamisel neli kihelkondlikku teemapäeva, kus keskendutakse konkreetse kihelkonna ajaloolisele kujunemisele, kultuuriloole ning genealoogiale ning antakse praktilisi nõuandeid suguvõsauurijatele. Teemapäevad toimuvad: 6. novembril – Harju-Madise, 20. novembril – Nissi, 4. detsembril – Hageri ja 15. jaanuaril – Keila kihelkond.

Näituse koostasid Evelin Povel-Puusepp (Eesti Genealoogia Selts) ja Liisi Taimre (Harjumaa Muuseum). 

Stendid illustreeris Ülle Meister ning näituse kujundas Kätlin Janson.