Nahakunstnik Silvi Kalda isikunäitus (2013)

Harjumaa Muuseumis ja Harju Maakonnaraamatukogus väljapanek Eesti nahakunsti klassiku Silvi Kalda loomingust.

Näitusel on eksponeeritud valik Silvi Kalda köiteid ja külalisraamatuid ning arvukalt loodusest ja ümbritsevast elust inspireeritud seinakaunistusi ja –pilte, mis on viimase aasta jooksul spetsiaalselt näituse jaoks loodud. Oma originaalsetes ja fantaasiaküllastes kompositsioonides ning kollaažides on kunstnik lisaks nahale kasutanud kõikvõimalikke materjale – muuhulgas kuivatatud taimi, pabermassi, metalli, karusnahka, fotosid, ehteid, maalinguid jm. Selle loomingulise peatüki kaudu on ta kunstiteadlase Inge Tederi sõnul avardanud väga omapärasel viisil Eesti nahakunsti võimaluste piire.

Silvi Kalda (sündinud 1929)  on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi nahkehistöö erialal (1956). Ta on töötanud Tartu ja Tallinna kunstitoodete kombinaatides teostuskunstniku ja meistrina, olnud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi nahakunsti õppejõud aastatel 1967-1993, olnud Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1959. ja Eesti Nahakunstnike Liidu auliige alates 2009. aastast.

Seekordne isikunäitus on kauaaegsel Keila linna elanikul Silvi Kaldal Harjumaa Muuseumis juba neljas. Kokku on Silvi Kalda loomingut Harjumaa Muuseumis senini eksponeeritud kuuel näitusel, neist kahel on ta esinenud koos oma üliõpilastega.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.