Uudishimu. (2009)

Jaanuaris auväärset juubelit tähistanud Silvi Kalda üllatab jätkuva fantaasia, materjalikäsitluse ja loomisnaudinguga, millest annavad tunnistust viimase aasta jooksul valminud pea paarkümmend uut tööd. Olgu siinkohal mitmekesise loomingu mõne näitena nimetatud külalisteraamat „Visioon“ (jaapani paber, paekivi, nahk, segatehnika, 2008), Eno Raua raamatu „Sipsik“ köide (puit, nahk, metall, nöör, segatehnika, 2008) ja Iraani eepose „Schāhnāme“ köide (nahk, pärgament, paber, segatehnika, 2008).

Kunstiteadlase Inge Tederi sõnul mõjuvad Silvi Kalda loodud köited alati väga väärikalt ja on oma loomemõtteliselt aktiivsed, ükskõik, millist materjali või tehnikat ta ei kasutaks. Loomisel on Silvi Kalda olnud nii materjalide kui ka tehnikate kasutamisel lausa pillav, kuid alati sisukas ning paralleelselt klassikalises kujundusvõttes lahendatud teostega mõjuvad tema vabaloomingulised kompositsioonid lausa installatsioonidena.

Seekordne isikunäitus on kauaaegsel Keila linna elanikul Silvi Kaldal Harjumaa Muuseumis kolmas. Kokku on Silvi Kalda loomingut Harjumaa Muuseumis eksponeeritud kuuel näitusel, neist kolmel on ta esinenud koos oma üliõpilastega. Silvi Kalda töötas Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakonna õppejõuna aastatel 1967-1993. Paljud tema õpilased on tänaseks nimekad nahakunstnikud.

Näituse koostamist toetasid Eesti Rahvuskultuuri Fond ja Eesti Kultuurkapital. Näituse ja kataloogi kujundas Tiia Eikholm, kataloogi koostasid Inge Teder ja Tiia Eikholm.