Tikkimine algajatele

Tikkimine on kanga või mõne muu materjali nõela ja niidiga kaunistamise kunst. Käsitsi tikkimine on aega- ja vaevanõudev töö, kuid tulemus on seda väärt.

Komme kasutada riiete kaunistamiseks tikandit algas ajast, mil inimene hakkas riideid kandma. Tikkimist kui kunstivormi tuntakse juba rauaajast – inimene avastas, et saab kasutada lõnga nahatükkide riieteks ühendamiseks. Sealt edasi loomuliku jätkena leidis ta, et sama lõnga saab kasutada kaunistamiseks. Lisaks kasutati värvilisi helmeid, kivikesi ja luid tikandi veelgi huvitavamaks muutmiseks. Tikitud riideid peeti ka rikkuse sümboliks. Sageli on leitud mitmeid tähtsaid ajaloolisi sündmusi kangale tikituna.

Tikkimiseks kasutatakse mitmesuguseid alusmaterjale – puuvillast, villast, trikood, tülli, kuid tikkida saab ka vilti ja nahka.

Esimeses tunnis tutvustatakse ka töövahendeid. Neil, kellel on tikkimisraam olemas, võib selle kaasa võtta. Teisi vajaminevaid materjale saab osta õpetaja käest.

Õpime erinevaid pisteid – tikkpiste, varspiste, aedpiste, sämppiste, madalpiste, sidepiste, mähkpiste, hääbepiste, sõlmpiste ja tutvume erinevate tikandiliikidega nagu lilltikand, arhailine tikand, geomeetriline tikand jne.

Kursuse lõpetanu teab tikkimise põhitõdesid teab ja eristab tikkimise erinevaid pisteid ning tikandiliike oskab oma märkmete põhjal tikkida erinevaid pisteid.

 Juhendaja: Lembe Maria Sihvre

 Toimub:  Uued kuupäevad varsti tulekul!  kell 18.00 - 20.15

 Kursuse hind: 20€ kord

 Grupi suurus 5-10 inimest

Registreerimisel vajalik isikukood, nimi ning e-maili aadress.

 Registreerumiseks saata e-kiri aadressile rahvaroivas@hmk.ee