KURSUSED

KAHE AASTANE RAHVARÕIVAKURSUS 2024-2026 a.

TIKKIMISKURSUS

Tikandid rahvarõivaste peakatetel ja põlledel

Toimub: 
Kursuse hind: 
Juhendajad: Silja Nõu/ Kadi Vingisaar
Grupi suurus: Kuni 10 inimest
Registreerumiseks saata e-kiri aadressile harjumaaparimuskeskus@gmail.com – kindlasti täpsustada, mida soovitakse valmistada.
Registreerimisel vajalik isikukood, nimi ning e-maili aadress.

POTTMÜTSIKURSUS

Pottmütsikursus

18.sajandi teisel poolel hakati Põhja- ja Lääne-Eestis kandma uhkeid värvilisi pott- ja kabimütse. Mood juurdus nii tugevalt, et need peakatted olid kasutusel 19. sajandi lõpuni, kohati isegi veel 20. sajandi alguseski. Aja jooksul kadusid tanud ja pärjad Põhja-Eestis täielikult ning pottmütse hakkasid lisaks naistele kandma ka neiud. Moe muutudes 19. sajandi lõpul pottmütside valmistamine lõppes.

Kursuse käigus on võimalik valmistada endale sobiv pott- või kabimüts ning tutvuda nende kandmisviisidega.

Juhendaja Maret Lehis on lõpetanud 1995. aastal Tallinna Kergetööstustehnikumi rahvusliku käsitöö eriala, 2003. aastal Tartu Ülikooli ärijuhtimise diplomiõppe ning 2013. aastal TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias pärandtehnoloogia magistriõppe. Alates aastast 2002 tegutseb ta eraettevõtjana. Tema juhitava OÜ Pileum`i tegevusaladeks on peakatted ning rahvuslik tekstiil – valmistatakse muuhulgas ajaloolisi peakatteid, rahvarõivaid, seelikukangaid, erinevaid tekstiilseid vöid.

Kursuse maht: 16 akadeemilist tundi, kell 10-17
Toimumine:
Grupi suurus 8-10 inimest
Kursuse hind:
Registreerumiseks saata e-kiri aadressile harjumaaparimuskeskus@gmail.com
Registreerimisel vajalik isikukood, nimi ning e-maili aadress.


KIRIVÖÖ

Kirivöö kudumine

Naise rahvariiete juurde kuuluv oluline osa on kirivöö – see toetas selga ja hoidis paigal seelikut.

Kursusel seame üles lõime ja õpime vööd kuduma. Kõik vajalikud materjalid ja töövahendid on saadaval lisatasu eest koha peal.

Juhendaja Maret Lehis on lõpetanud 1995. aastal Tallinna Kergetööstustehnikumi rahvusliku käsitöö eriala, 2003. aastal Tartu Ülikooli ärijuhtimise diplomiõppe ning 2013. aastal TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias pärandtehnoloogia magistriõppe. Alates aastast 2002 tegutseb ta eraettevõtjana. Tema juhitava OÜ Pileum`i tegevusaladeks on peakatted ning rahvuslik tekstiil – valmistatakse muuhulgas ajaloolisi peakatteid, rahvarõivaid, seelikukangaid, erinevaid tekstiilseid vöid.

Toimumine: 16.-17.03.2024
Maht: 16 akadeemilist tundi
Grupi suurus 6 inimest
Kursuse hind: 140€ + materjalid
Registreerimisel vajalik isikukood, nimi ning e-maili aadress.
Registreerumiseks saata e-kiri aadressile harjumaaparimuskeskus@gmail.com

NIPLISPITSI KURSUS