Muuseumiöö

Kord aastas, laupäevasel maiõhtul avavad muuseumid ja teised mäluasutused oma uksed tavapärasest hilisemal ajal ja tasuta, et tähistada üle-euroopalist muuseumiööd.

Üle terve Eesti toimuv muuseumiöö avab paljude muuseumide ja teiste põnevate paikade uksed täiesti tasuta

Muuseumiöö 2020 "Öös on aega"

Käesoleva aasta Muuseumiöö teema – aeg – on asi, mida inimestel on justkui järjest vähem, aga teisest küljest on meil kõikidel justkui sama palju aega – 24 tundi ööpäevas. Mida me ajaga peale hakkame, kuidas aeg kulgeb, kuhu aeg kaob ja millises ajas me üldse elame? Kuidas aega mõõdetakse poeetiliselt, bioloogiliselt, astronoomiliselt, tehnoloogiliselt? Muinasaeg, keskaeg, nõukogude aeg, vabaduse aeg – muuseumidel on ajaga palju pistmist, sest eks tegelevad need ju suuresti ühe või teise hetke aja hoidmise, uurimise ja näitamisega. Võime vaadata üht ja teist asja, ja küsida, mis aegne see asi on? Kõigil asjadel tundub olevat oma aeg: sünniaeg ja künniaeg, prooviaeg ja kooliaeg, sõjaaeg ja rahuaeg, õitseaeg ja uneaeg. Ja on ju tore, kui keegi ütleb, et jah, päeval on kiire, aga ÖÖSEL on AEGA.

Programm:

18:00 - Joogatund
18-23:00 - Maastikumäng Keila Jõepargis
20:00 - Muuseumikogude tutvustus
21:00 - Meditatsiooni aeg

Pärandkultuuri õppeklassis ehete valmistamise ja säärepaelte punumise töötuba. Samuti rahvarõiva vöö ja seelikuriide kudumine. Vastatakse kõigile rahvarõivaid puudutavatele küsimustele.


Muuseumiöö 2019 "Öös on mustreid"

Muuseumiöö toimub sel aastal pealkirja "Öös on mustreid" all. Käesoleva aasta Muuseumiöö teema – mustrid – kutsub külastajaid tabama mustreid elus meie ümber: kultuuris, ühiskonnas, looduses ja küsima milliste mustrite osad me ise oleme. Milliseid mustreid märkame ja millistest vabaneda püüame? Miks me käitume teatud olukordades kindlal moel ehk millised on meie käitumismustrid, olgu siis indiviidi või grupina? Milliseid mustreid kasutavad tööstused ja masinad?

Harjumaa Muuseumil oleme keskendunud mustritele looduses - avatud on  Sven Začeku fotonäitus "Mustrid looduses" ning kell 19:00 toimub ka loeng-jututuba fotode autoriga. Lisaks toimub õhtu läbi tikkimistöötuba "loodusmustrid rahvuslikus käsitöös," mida juhendavad Silja Nõu, Lembe Maria Sihvre ja Maret Lehis (materjalikulu katmiseks osalustasu 2€).

Muuseum on avatud kuni kella 23ni.
Avatud on kohvik.
Sissepääs tasuta.Muuseumiöö 2018 "Öös on pidu"

Muuseumiöö toimub sel aastal pealkirja “Öös on pidu” all. Sünnipäeva-, pulma- ja lõikuspeod: milliseid pidusid on üldse olemas? Millised on meie peorituaalid ja kuidas on pidutsemine ajas muutunud? Kas loomad peavad ka pidu? Aga taimed? Millised on suured spordipeod? Kas robotid oskavad pidutseda? Eestil on 2018. aastal sünnipäev ja sünnipäevadel peetakse ikka pidu: sel muuseumiööl räägime peoteemad igast vaatenurgast lahti. Muuseumiöö on üle Eesti toimuv suur muuseumipidu.

Harjumaa Muuseumis on meil põhjust pidu pidada rohkemgi kui ainult meie riigi juubeli puhul – muuseumil endal täitub see aasta 30 tegevusaastat ning samuti on mõlemal linnal, kus paikneme, juubel: Keila 80 ja Paldiski 300.

Harjumaa muuseumis on meil rahvapidu: kohal on rahvamuusikud ja rahvatantsijad, põleb lõke, saab tantsida, toimub rahvariiete tuulutamine, avatud on kohvik ning näha saab vastavatud näitust Harjumaa rahvariietest.

Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis on pidu selline nagau Adamsoni enda ajal – rohkem infot.

Programm:
19:00 ekskursioon uuel rahvarõivaste näitusel (kogunemine muuseumi fuajees)
20:00 esineb rahvatantsurühm WEST
20:30- .. Tantsuks mängivad Lõõtspillipoisid
avatud kohvik
põleb lõke
muuseum avatud kuni 23:00

Rohkem infot facebookis.

Üle-eestilise muuseumiöö info