Püha Jüri kujutisega pronksripats leiti 1993. aastal Keila väikelinnuse arheoloogilistel kaevamistel. Originaalleid kujutab endast 4.1 cm läbimõõduga võru, mille külge on joodetud keskne figuurigrupp. Ripatsi aasa külge on kinnitatud 101 lüliga pronkskett. 14. saj lõpust – 15. saj algusest pärinev ripats on Eesti arheoloogiamaterjalis ainulaadne.
Arvatavasti polnud Püha Jüri ripats tavaline kaelaehe, vaid pigem mingisuguse organisatsiooni tunnusmärk, milleks võis olla näiteks Tallinna Toompeal tegutsenud Püha Jüri vennaskond, kuhu oletatavasti kuulusid kohalikud vasallid. Selle poolt räägib ka see, et Püha Jüri on tuntud kui sõjameeste ja rüütlite kaitsepühak, mistõttu oli temal rüütlikultuuris eriline koht.
Agnes Veski lõpetas Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala BA 2017. Vahetusüliõpilasena käis ta ennast täiendamas Göteboris ning hiljem samas linnas ka praktikal. Pärast ülikooli lõppu alustas ta tööd vabakutselise ehtekunstnikuna. Agnes Veski ammutab inspiratsiooni eesti loodusest ning kasutab oma töös peamise materjalina hõbedat.
Ripats ja kaelakett 925 hõbe